اهواز کوی ملت(کوروش) نبش خیابان19 اقبال مجتمع اداری ملت طبقه 2 واحد 4

پرسش های متداول مرتبط با تامین آب گرم خورشیدی


سوال: مزایای استفاده از آبگرمکن های خورشیدی خانگی چیست ؟
پاسخ: مزایای استفاده از آبگرمکن های خورشیدی عبارتند از :
+ عدم وجود ادوات متحرک در سیستم و در نتیجه عدم استهلاک قطعات.
+ پس از طی 4 الی 5 سال سرمایه اولیه شما برگشت داده میشود و پس از آن به کمک پنل ها از انرژی رایگان خورشید استفاده خواهید نمود .
+ استفاده از انرژی پاک و بدون آلایندگی محیط زیست را به ارمغان خواهد داشت.
+ صرفه جوئی بسیار قابل ملاحظه در هزینه های شما.

سوال: عمر مفید آبگرمکن های خورشیدی چند سال است ؟
پاسخ: معمولا عمر مفیدی که توسط کارخانه های سازنده برای این سیستم ها درنظر گرفته می شود بین 15 الی 20 سال می باشد. این طول عمر بستگی به نگهداری از سیستم و تمیز نگهداشتن پنل ها نیز دارد.

سوال: آیا آب توسط آبگرمکن خورشیدی در آب و هوای ابری هم گرم می شود ؟
پاسخ: بله، لازم به توضیح است که آب در این سیستم ها تنها از طریق نور مرئی خورشید گرم نمی شود بلکه تابش غیرمرئی نیز توسط سیستم جذب شده و آب را گرم می کند ولی در این حالت دمای آب خروجی کاهش خواهد یافت. برای این سیستم ها مخزن دوجداره عایق شده در نظر گرفته می شود که می تواند دمای آبگرمی که از روز های قبل ذخیره شده است را تا 72 ساعت بدون تغییر دما حفظ کند. در نتیجه این امر باعث می شود که در شبها و روزهای ابری نیز امکان استفاده از آبگرم وجود داشته باشد.

سوال: چه تعداد کلکتور خورشیدی لازم است تا آب گرم یک واحد مسکونی تامین شود ؟
پاسخ: محاسبه تعداد کلکتورهای مورد نیاز بستگی به تعداد نفرات، میزان آب مصرفی در روز و میزان تابش خورشید در آن منطقه دارد. ولی با یک حساب سرانگشتی برای یک خانوادۀ 4 نفره تقریبا چهار متر مربع کلکتور در نظر گرفته می شود.

سوال: مقدار فضای لازم برای نصب یک آبگرمکن خورشیدی چقدر است ؟
پاسخ: فضای مورد نیاز بستگی به تعداد کلکتور دارد. بطور تقریبی معمولا به ازای هر نفر یک متر مربع فضا نیاز می باشد.

سوال: آیا درصورتیکه تابش خورشید نباشد ( مثلا در هنگام شب و در روز های ابری ) آبگرم نخواهیم داشت ؟
پاسخ: یک آبگرمکن خورشیدی دارای یک مخزن ذخیره می باشد تا آبگرم تولیدی را در خود ذخیره کند. زمانی که تایش خورشید وجود ندارد و کلکتورها آبگرم تامین نمی کنند آب مخزن به مصرف می رسد. همچنین معمولا در مخازن ذخیره یک المنت برقی نیز قرار داده می شود تا بعنوان پشتیبان در صورت کمبود آبگرم بتوان از آن استفاده نمود.

سوال: آیا با سیستم آبگرمکن های خورشیدی میتوان گرمایش محیط خانه را نیز تامین کرد ؟
پاسخ: بله، با این سیستم هم میتوان گرمایش محیط خانه را تامین نمود و هم بصورت تامین آب پیش گرم موتورخانه از این سیستم استفاده نمود.

سوال: منظور از تامین آب پیش گرم موتور خانه چیست ؟
پاسخ:
بمنظور صرفه جوئی در مصرف سوخت موتور خانه، سیستم های خورشیدی جهت تامین آب پیش گرم موتور خانه بسیار کارا بوده و آب گرم مورد نیاز منبع ذخیرۀ موجود در موتور خانه را تامین می نماید و باعث کاهش مدت زمان کارکرد مشعل می شود.

سوال: آیا سیستم های خورشیدی نیازمند تعمیرات و نگهداری می باشند ؟
پاسخ:
یک سیستم خورشیدی تقریبا نیاز به هیچ نوع نگهداری و تعمیراتی ندارد و تنها نیازمند تمیز کردن سطوح آن به منظور جذب بهتر انرژی خورشید می باشد. همچنین در سیستم های کویل دار ph مایعی که داخل پنل ها جریان دارد نیز کنترل می شود تا سیستم بتواند بیشترین طول عمر ممکن را داشته باشد.

سوال: استفاده از سیستم های خورشیدی تا چه اندازه باعث صرفه جوئی می شود ؟
پاسخ:
بسته به نوع مصرف آبگرم ( آبگرم بهداشتی ، آبگرم برای تامین گرمایش محیط ، یا تامین آب پیش گرم موتورخانه ) و همچنین تعداد کلکتور ها و محل نصب، تقریبا 30% در مصرف انرژی مورد نیاز برای گرمایش در یک ساختمان صرفه جویی خواهد شد.

سوال: در آپارتمان هایی که قبلا احداث شده اند آیا امکان نصب آبگرمکن های خورشیدی وجود دارد ؟ در صورت امکان آیا خرابی در ساختمان بوجود می آید یا خیر ؟
پاسخ:
جهت نصب آبگرمکن های خورشیدی به موارد زیر نیاز است :
+ فضای کافی برای نصب کلکتورها
+ امکان لوله کشی وعبور لوله بین محل کلکتور و محل مخزن ( معمولا بین بام و محل موتورخانه )
+ فضای کافی جهت نصب مخزن ( قابل نصب در موتورخانه یا بالکن برای ساختمان های دارای سیستم مستقل حرارتی )
لازم به توضیح است اگر بخواهیم از آبگرمکن های خورشیدی ترموسیفونی استفاده نمائیم کل سیستم روی بام خانه قرار می گیرد و فقط لازم است امکان عبور یک لولۀ رفت و یک لولۀ برگشت بین بام و مصرف کننده ها وجود داشته باشد.

سوال: آبگرمکن خورشیدی ترموسیفون در کجای ساختمان باید نصب شود؟
پاسخ:
باید آن را در بالاترین نقطه ساختمان نصب کرد تا با استفاده از اختلاف ارتفاع آن تا محل مصرف، فشار آب بالا رود.

سوال مزایای آبگرمکن خورشیدی تحت فشار چیست؟
پاسخ: این سیستم را می توان در هر نقطه ای از ساختمان نصب نمود و با استفاده از فشار آب شهر، آب گرم با فشار مناسب را در اختیار داشت. با توجه به ساختار آن می توان در مناطق با دماهای بسیار پایین هم از آن استفاده نمود.

سوال: آیا از آبگرمکن خورشیدی بمنظور گرم کردن آب استخر می توان استفاده نمود ؟
پاسخ:
در استخر ها حجم آبی که باید گرم شود زیاد می باشد لذا استفاده از سیستم های گرمایش معمول هزینه های بالایی در بر دارد. اما با استفاده از آبگرمکن خورشیدی در تمامی سال براحتی می توان آبگرم مورد نیاز را تامین نمود.

منبع:فرادیدتوان

درباره

گروه ساتنو مجموعه ای تخصصی است که با در اختیار داشتن کادر مجرب و ارتباط خوب با تامین کنندگان تجهیزات خورشیدی در سراسر دنیا این اطمینان را به شما می دهد که همواره اساس عملکرد خود رو سود متقابل و رضایت مندی مشتری قرار داده است.

تماس

آدرس :
اهواز کوی ملت(کوروش)-نبش خیابان 19 اقبال مجتمع اداری ملت طبقه 2 واحد 4
 
تلفن:
 344 64 344 (061)   
 343 64 344 (061)
 فکس :
723 62 344 (061)
 همراه:
 6065  600  0910
bluebrowncustomgreenorangepinkredturquoiseyellow